Antrenörlerimiz

SUAT BALCI

29 Ocak 1973 senesinde Almanya’da doğan Suat Balcı, basketbol oyunculuk kariyerine Enka Spor Kulûbü’nde başlamış ve buradaki küçüm, yıldız ve genç takım kategorilerinde forma giymiştir. Ardından Özel Çavuşoğlu Koleji’ne transfer olmuş ve dünya şampiyonluğunu tatmıştır. 1993-1996 seneleri arasında yıldız ve genç milli takımda yer alan Suat Balcı, 1999 yılına kadar Tofaş Sas takımında oynamıştır. Bu takımlar dışında Türk Telekom ve Pertevniyal forması giymiştir. 2001 senesinde Marmara Üniversitesi BESYO’dan mezun olmup öğretmenliğe başlamıştır. Darüşşafaka, Özel Akasya Koleji ve İstek Vakfı Özel Kaşgarlı Mahmut Okulları’ndaki kış ve yaz spor okullarında görev almış, aynı zamanda da öğretmenlik yapmıştır. Bu süreçte antrenör olarak da ilçe şampiyonlukları ve ikincilikleri bulunmaktadır.

SAMET KALAÇ

09.03.1992 tarihinde Makedonya’da doğan Samet Kalaç, Belgrat Üniversitesi’nde basketbol antrenörlüğü bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine Darüşşafaka Spor Kulübü’nde minik takımda başlayıp İBB Spor Kulübü genç ve A takım olarak devam etmektedir. Antrenörlük kariyerinde okullarda 6 Türkiye Şampiyonası ve 3 sene de arka arkaya İstanbul ilk beşe kalmıştır. Antrenörlük kariyerine ise Bayrampaşa İ.Ö.O Spor Okulu’nda başlamış ve bunu Mobil Spor Kulübü ile Sancak Spor Kulübü  takip etmiştir. Bunlardan sonra Beylikdüzü BJK Basketbol Voleybol Spor Okulları kordinatörlüğü yapmıştır. İTÜ seri A küçük takım ve Yeşilyurt 2. Lig A takım yardımcılığı ile seri A genç takım antrenörlüğünden sonra 2017 senesinde aramıza katılmıştır.

GÜLNUR YILDIZ15.05.1994 senesinde doğan Gülnur Yıldız, voleybol oyunculuk kariyerine 2005 senesinde Bayrampaşa Bilgi Merkezi’nde başlamıştır. 2008 yılında Galatasaray Spor Okulları’na geçen Gülnur, 2010’da Mevlanakapı Güzelhisar Spor Kulübü’ne transfer olmuştur. Bu kulüpte sekiz sene forma giydikten sonra Teşvikiye Akademi Spor Kulübü’ne geçip voleybol oyunculuk kariyerini devam ettirmiştir. 2014 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ne başlayan antrenörümüz, 2018 senesinde buradan beden eğitimi öğretmeni olarak mezun olmuştur. Ardından 1. Kademe Voleybol Antrenörlüğü belgesi alan antrenörümüz bünyemizde çalışmalarını sürdürmektedir.

MERYEM ELOĞLU
13.10.1999 tarihinde doğan Meryem Eloğlu, voleybol oyunculuk kariyerine 2010 senesinde Galatasaray altyapısında başlamıştır. Dört sene buradaki yaş gruplarında forma giydikten sonra 2014-2015 sezonunda Şişli Spor Kulübü’nde oynamıştır. 2017 senesinde Beşiktaş Spor Okullarında stajyerliğe başlayan Meryem, şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi İngilizce İktisat programından eğitim almaktadır ve Romence ile İngilizce dillerini bilmektedir.

İBRAHİM ETHEM BAYDAR

10.12.1998 tarihinde doğan ve basketbol oyunculuk kariyerine Rüzgar Spor Kulübü bünyesinde başlayan İbrahim Ethem Baydar, 2010 senesinden 2018’e kadar burada forma giymiştir. 2019 yılında Beşiktaş Spor Okulları’nda stajyerliğe başlayan Ethem, şu anda İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde antrenörlük eğitimi almaktadır.

ÜMİT KEKLİK

Balıkesir Üniversitesi BESYO antrenörlük bölümünden mezun olan Ümit Keklik, akademiden yüzme dalından uzmanlık eğitimi  almıştır. Mezun olduğu okulda temel yüzme stil teknikleri öğretimi asistanlığı yapmıştır. Kendi okulundan pedagojik formasyon eğitimi de alan antrenörümüz üç yıldır beden eğitimi öğretmenliği yapmaktadır. Bunun öncesinde ise Kemer Country Club/Green Wood Yaz Kampı’nda yüzme antrenörlüğü ve ekip kordinatörlüğü yapmıştır. 3. Kademe Kıdemli fitness antrenörlüğü belgesi de elinde bulunan Ümit Keklik, TFF İstanbul Bölgesi lisanslı il hakemidir ve 6-12 yaş aralığı için de futbol antrenörlüğü yapmıştır. Kendisi şu anda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaktadır.

BERK GENÇ

10.12.1996 tarihinde doğan Berk Genç lise öğreniminden sonra, Bartın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakultesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.Hayatının içinde her zaman
spor bulunan Berk Genç daha çok bireysel sporlara yönelmiştir. Fide de kayıtlı satranç sporcusu olan Berk Genç şuanda Rüzgar Spor Kulubunde Halkla ilişkiler bölümünde çalışmalarına devam etmektedir.

NESLİHAN DEMİR

30.08.1994 istanbul doğumlu olan Neslihan hoca. İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Artistik cimnastik branşıyla 2013 yılında üniversite hayatında tanıştı. 1 yıl boyunca temel ve artistik cimnastik dersi aldı. Ögrenip kavradıktan sonra antrenörlüğüne yöneldi. 2013 yılından beri bir çok özel okul ve kulüplerde antrenörlük yaptı. Cimnastik adına en son Lütfü Banat İlkögretim Okulundaki ögrencilerin antrenörlüğünü yaptı. 2016 yılında Baps Academyden pilates eğitimi aldı.2017 yılında Üniversiteden 3. Kademe Step Aerobik uzmanlık ve Tcf 1.Kademe Artistik Cimnastik Belgesi aldı
Aktif olarak pilates ve cimnastik eğitmenliğine Rüzgar SK’da devam etmektedir.

BURAK ÇİÇEK03.07.1995 Bakırköy doğumlu olan Burak Çiçek Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü’nü 2018 yılında bitirdi. 2. Kademe yüzme uzmanlığı eğitimi aldı. Bronz Cankurtaranlik ve Sporcu Sakatlığı Masörlüğü belgelerine sahiptir. Aynı zamanda Halk Eğitim Müdürlüğü Usta Öğreticisi. Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimler Fakültesi Pedagojik Formasyon eğitimi tamamladı. 3 yıl boyunca Sakarya Spor’da Fitness Spor Merkezinin işletmeciliği yaptı. 1 yıl Lifestyle nutrition vitamin.com.tr mağazasında Sporcu gıda danışmanlığı yaptı. 1 yaz sezonu Tatil budur.com Bodrum Transfer sorumluğu yaptı. Ted spor kulübünde 3 yaz sezonu Yüzme antrenörlüğü baş antrenör yardımcılığı görevini üslendi. Halk Eğitim ve Gaziosmanpaşa Yaz Okulları bünyesinde Voleybol ve Masa Tenisi antrenörlüğü yaptı. Şuanda aktif olarak Rüzgar SK’da yüzme antrennörlüğü ve Onadım Eğitim Bilimleri Ortaokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği yapmaktadır

NURŞAH YILDIZ

28.01.1997 Doğumlu Nurşah Yıldız Güzelhisar Spor Kulübü Şişli Spor Kulübünde voleybol kariyerini sürdürdü son olarak ve halen İTÜ Spor Kulübünde voleybol kariyerine devam etmektedir. Arel Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi.
Toplumsal Cinsiyet, Sosyal Psikoloji Üzerinde Madde Bağımlılığı ve Çocuk Gelişiminin Etkileri, Aile ve Çocuk Arasındaki Çatışmaların Sebebi ve Çözümü, Algı ve Suç Psikolojisi, Kişilik Bozuklukları ve Obsesif Kompülsif Bozukluk Sertifikalarına sahiptir.